Atrakcje w ramach obchodów stulecia Polskiego Towarzystwa Botanicznego

W ramach obchodów stulecia swego istnienia, Polskie Towarzystwo Botaniczne we współpracy z Uniwersytetem Otwartym Uniwersytetu Warszawskiego zorganizowało cykl 12 webinariów „Rok Botaniki – z botaniką przez cały rok!” (dostępne są zarówno nagrania z wszystkich wykładów, które już się odbyły, jak i zaproszenia na kolejne prelekcje). Zapraszamy do aktywnego udziału w spotkaniach i do zadawania pytań prelegentom!

Zapraszamy też do wzięcia udziału w elektronicznym głosowaniu na najpiękniejsze zdjęcia przyrodnicze zgłoszone w konkursie „Piękno świata roślin, grzybów i śluzowców“. Wszystkie fotografie opublikowaliśmy w naszej witrynie internetowej, z podziałem na 6 kategorii tematycznych:
1. Mikro – rośliny, grzyby i śluzowce pod mikroskopem
2. Makro – rośliny, grzyby i śluzowce z bliska
3. Portrety roślin, grzybów i śluzowców
4. Rośliny, grzyby i śluzowce w środowisku
5. Zbiorowiska roślinne i krajobrazy roślinne
6. Zniszczenia i zagrożenia szaty roślinnej i mykobioty.
Regulamin konkursu stanowi, że każdy chętny (niezależnie od przynależności do PTB) może oddać maksymalnie 6 głosów, typując jedno zdjęcie z każdej kategorii. Do oddania głosu niezbędne jest posiadanie konta w witrynie PTB (konto to mogą założyć także osoby spoza naszego stowarzyszenia).
Głosować można do dnia 31 października 2022, do godz. 24.00

Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą wydarzeń naukowych, kulturalnych i edukacyjnych, organizowanych w całej Polsce pod patronatem PTB.