dr Iwona Dembicz została laureatką konkursu Narodowego Centrum Nauki

Narodowe Centrum Nauki rozstrzygnęło konkurs stypendialny skierowany do studentów i osób przed doktoratem szukających schronienia w Polsce, finansowany z funduszy norweskich i EOG. Stypendia otrzymało łącznie 22 studentów i naukowców (4 osoby z UW), którzy przed wojną prowadzili badania lub uczyli się na Ukrainie. Pani dr Iwona Dembicz została opiekunem naukowym pani Nadii Skobel, która od 1 lipca 2022 pracuje w naszym Zakładzie jako technik w projekcie „Digitalisation of biodiversity of Cultural cites of Southern Ukraine”. Tematem pracy doktorskiej pani Nadii będzie „Flora dawnych cmentarzy w regionie Północnego Przyczarnomorza”. Udział w programie będzie sprzyjał kontynuacji digitalizacji gatunków roślin, ochrony rzadkich siedlisk i zapoznaniu się z nowoczesnymi osiągnięciami nauki o roślinności.

opublikowano 23.11.2022