12 stycznia 2024 XIII Noc Biologów na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Członkowie naszego Zakładu, wzorem lat ubiegłych, aktywnie włączyli się w XIII Noc Biologów na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Dr Monika Mętrak podczas wykładu zatytułowanego „Tajemnice torfowisk” opowiedziała dlaczego torfy uważane są za „archiwa przyrody” oraz skąd biorą się ich doskonałe właściwości konserwujące. Oglądaliśmy twarz człowieka z Tollund, najlepiej zachowane oblicze w historii oraz inne mumie torfowe. Mgr Jan Kucharzyk podczas wykładu: ”Zróżnicowanie torfowisk północnej Norwegii, czyli rzecz o turzycach, mszakach, wodzie i lodzie” zabrał słuchaczy na niezwykle interesującą wycieczkę po arktycznych torfowiskach północnej Norwegii.