Pierwszy kurs „Habitat Studies” z udziałem studentów Tottori University z Japonii, wrzesień 2023 Urwitałt

Siedmioro studentów z Tottori University z Japonii wzięło udział w kursie „Habitat Studies” zorganizowanym przez Wydział Biologii UW. Zajęcia odbyły się w Mazurskim Centrum Bioróżnorodności i Edukacji Przyrodniczej w Urwitałcie, w dniach od 3 do 13 września 2023 r. Wydarzenie w całości prowadzone było w języku angielskim.

Grupa studentów, pochodząca nie tylko z Japonii, ale także z Etiopii, Gambii, Indonezji i Wietnamu, mogła wziąć udział w zajęciach, dzięki dwustronnemu porozumieniu podpisanemu w maju 2023 r. między Uniwersytetem Warszawskim a Tottori University.

W trakcie trwania kursu „Habitat Studies” studenci poznali naturalne i półnaturalne siedliska w krajobrazie polodowcowym, zwracając szczególną uwagę na ich genezę oraz zróżnicowanie, wynikające z wpływu specyficznych czynników regionalnych i lokalnych.

Zajęcia przygotowali i poprowadzili pracownicy z Zakładu Ekologii i Ochrony Środowiska Wydziału Biologii UW: prof. dr hab. Małgorzata Suska-Malawska, prof. dr hab. Iwona Jasser, dr Monika Mętrak oraz dr Mateusz Wilk. W przygotowaniach do przeprowadzenia kursu „Habitat Studies” brał także udział Pełnomocnik Dziekana Wydziału Biologii UW ds. współpracy zagranicznej – dr Takao Ishikawa.

To pierwszy kurs „Habitat Studies” zrealizowany w ramach porozumienia między Uniwersytetem Warszawskim a Tottori University. Każdego roku będą przyjmowane kolejne grupy studentów z Japonii na kurs „Habitat Studies”.

Foto: dr Takao Ishikawa