Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Profesor Wiktor Kotowski laureatem konkursu Popularyzator Nauki

Nasz kolega, dr hab. Wiktor Kotowski, prof. ucz. został laureatem konkursu Popularyzator Nauki w kategorii Naukowiec. Gratulujemy!

Jury doceniło profesora Wiktora Kotowskiego za całokształt działań popularyzatorskich, a zwłaszcza upowszechnianie wiedzy o niezwykle ważnej obecnie kwestii wysychania Polski oraz zaangażowanie w ochronę ekosystemów bagiennych w Polsce i na świecie.

Dr hab. Wiktor Kotowski w swej pracy zajmuje się funkcjonowaniem ekosystemów oraz naukowymi podstawami ochrony przyrody, zwłaszcza w kontekście ograniczania zmian klimatu i adaptacji do nich. Głównym przedmiotem jego badań na Wydziale Biologii UW są ekosystemy bagienne – jest liderem grupy badawczej ds. ekologii mokradeł w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW. Angażuje się też społecznie i zawodowo w ich ochronę, m.in. poprzez działalność w Centrum Ochrony Mokradeł, a także europejskiej organizacji Wetlands International i Międzynarodowej Grupie Ochrony Bagien (IMCG). Jest członkiem Rady Naukowej Biebrzańskiego Parku Narodowego. Od kilku lat angażuje się w popularyzację ekologii w mediach, jest też współautorem wydanego przez UW otwartego e-podręcznika „Klimatyczne ABC”.

Konkurs Popularyzator Nauki jest organizowany od 2005 r. przez serwis Nauka w Polsce Fundacja PAP.